SPÓŁKOMANIA

„Jak prowadzić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w praktyce”

Jest to pozycja warta uwagi dla przedsiębiorców, którzy:

 • chcą poznać lub dodatkowo zgłębić temat spółki z o.o.
 • rozważają założenie tej formy działalności
 • chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zakładania i prowadzenia spółki

Publikacja ma formę konsultacji biznesowej. Przedstawiono tu nie tylko treści prawne, ekonomiczne, biznesowe, ale również prawdziwe sytuacje życiowe, z jakimi musieli zmierzyć się Autorzy, które odniesiono do prowadzenia działalności w formie spółki z o.o.

Korzyści z zakupu książki

Wiedza

Książka porusza istotny temat form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Skupia się na problematyce spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. W ocenie Autorów, obecnie jest to „bezpieczna” dla przedsiębiorcy forma prowadzenia działalności, pozwalająca na ochronę jego interesów.

Praktyka

Przedstawiono praktyczne rozwiązania pozwalające na ochronę przedsiębiorcy i jego majątku, wynikające m.in. z doświadczeń Autorów publikacji. Ukazano sposoby pozwalające przedsiębiorcy na uniknięcie konsekwencji spowodowanych niekorzystną koniunkturą lub skutkami błędnych decyzji.

Inspiracja

Książka napisana została w przystępnej formie konsultacji biznesowej. Przedstawiono ogólne zagadnienia prawne dotyczące tej formy działalności. Opisano dwa warianty spółek z o.o. – jednoosobową oraz wieloosobową spółkę z o.o. Skupiono się na podstawowych informacjach, zaletach i ograniczeniach każdej z nich.

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE,
NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH!

Zajrzyj do środka książki:

0
Stron Książki
0
Wzory Pism
0
Autorów Ekspertów

SPIS TREŚCI:

Jesteś Przedsiębiorcą? Prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo jako jednoosobową działalność gospodarczą? Powoli uświadamiasz sobie, że jest to dla Ciebie zbyt duże ryzyko, aby prowadzić swój biznes w takiej formie? Odnosisz wrażenie, że nie jesteś właścicielem w swojej firmie, a raczej jej pracownikiem, pracującym na cztery zmiany?

Kim jestem i dlaczego postanowiłam napisać do Ciebie te słowa?

Czytając tę książkę chcę abyś poczuł się jakbyś był na konkretnej, praktycznej konsultacji biznesowej, która uchroni Cię od podjęcia błędnych decyzji a w konsekwencji uświadomi Ci jak prowadzić swój biznes w dzisiejszych czasach.

Jedną z form prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka prawa handlowego. Możesz ją zarejestrować zarówno tradycyjnie, jak i przez Internet.

Załóżmy, że zakładasz spółkę z o.o., a Ty jesteś jedynym wspólnikiem i zarazem jedynym członkiem zarządu. Tutaj musisz mieć na uwadze, że czynność prawna między wspólnikiem, a reprezentowaną przez Ciebie spółką, będzie wymagała formy aktu notarialnego.

Dlaczego zatem spółka z o.o. jest nazywana spółką z ograniczoną odpowiedzialnością? Otóż wspólnicy spółki z o.o. w zasadzie nie ponoszą odpowiedzialności za jej zobowiązania. Stąd nazwa powyższej spółki może być myląca. Nazwę tę należy rozumieć nie w ten sposób, jakoby jej odpowiedzialność miałaby być ograniczona, lecz jako ograniczenie odpowiedzialności wspólników za działalność spółki.

Wspólnicy tworzą swoisty organ nie tylko o charakterze stanowiącym, ale i kontrolnym, jest nim Zgromadzenie Wspólników. Zgromadzenie wspólników w spółce, obok kompetencji, które wskazywać może umowa spółki, posiada szereg kompetencji – nazwijmy je „obowiązkowych”, które wprost są wymienione w kodeksie spółek handlowych.

Ewa Żmijan: Karolu Niewiarowski, wytłumacz czym jest sukcesja majątkowa? Jak wygląda w praktyce? Czy umowa spółki może zawierać w tym zakresie ograniczenia?

Karol Niewiarowski: Zasadniczo kwestia sukcesji, a w tym znaczeniu przejęcia prowadzenia działalności gospodarczej dotyczy stricte działalności jednoosobowych.

Na początek kilka ogólnych informacji odnośnie dziedziczenia. Głównym aktem prawnym w tym zakresie jest kodeks cywilny i jego księga czwarta zatytułowana „Spadki”.

W przypadku spółki z o.o. Twoja firma może normalnie funkcjonować bez skomplikowanej biurokracji.
Tak jak już wcześniej wspominałam spółkę z o.o. możesz zarejestrować zarówno tradycyjnie, jak i przez Internet.

Wyjaśnię Ci na czym polega „internetowy” podtyp spółki z o.o. Osoby, które założyły spółkę z o.o. online za pośrednictwem Internetu i chcą nanieść zmiany w umowie spółki z o.o. mogą dokonać tego również online bez wychodzenia z domu.

Ewa Żmijan: Znając adw. Karola Niewiarowskiego, zaznaczy Ci, że ze wzorcem umowy spółki z o.o., możesz mieć ograniczone pole działania biznesowego i to właśnie on wskaże Ci teraz przykładowe zapisy zabezpieczające w umowie spółki z o.o. wraz z krótkim wyjaśnieniem. Pamiętaj o tym, że spółkę z o.o. możesz również założyć w sposób tradycyjny udając się do notariusza.

Karol Niewiarowski: W odniesieniu do tego co napisała Ewa, nieskrywaną prawdą jest fakt, że umowa spółki i sama spółka zawiązywana w formacie internetowym będzie dotyczyła ograniczonego grona przedsiębiorców, którzy co do zasady prowadzić będą spółki w oparciu o prosty schemat właścicielski i biznesowy.

Ewa Żmijan: Jak zauważyłeś jest znaczna różnica w spółce z o.o. zakładanej w sposób tradycyjny w porównaniu do sposobu teleinformatycznego. Przy spółce z o.o. zakładanej w sposób tradycyjny pamiętaj o załączeniu następujących wniosków, załączników, które są wymagane aby dokonać przez Sąd rejestracji Twojego podmiotu prawnego.

Ewa Żmijan: Karolu, przyszedł moment na wyjaśnienie istotnej kwestii. W jaki sposób nasz Czytelnik może zabezpieczyć swój prywatny majątek posiadając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Karol Niewiarowski: Z uwagi na fakt, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową i posiada odrębny majątek od majątku wspólników, to co do zasady wspólnik nie odpowiada za zobowiązania spółki.

 • Podwójne opodatkowanie zysków związane z wypłatą dywidendy
 • Weryfikacja wypłat z konta bankowego i kasy spółki
 • Sprawozdanie finansowe
 • Składki ZUS

Ewa Żmijan: W tym momencie Łukasz poruszy dla Ciebie istotną kwestię, a mianowicie ile będzie wynosiła Twoja emerytura, czy jest sens płacić pełne składki ZUS, i w jaki sposób możesz samodzielnie generować swój kapitał na emeryturę? Łukaszu proszę o praktyczne przekalkulowanie tej kwestii dla naszego Czytelnika.

Łukasz Mendocha: Na początku zastanówmy się co w teorii daje płacenie tych składek, a potem sprawdzimy, czy można to samo uzyskać w lepszy sposób.

Kolejnym ważnym aspektem jest kwestia niezdolności do pracy na skutek choroby lub wypadku. Składka chorobowa przedsiębiorcy płacącego ZUS wynosi około 77 zł. W zamian za to przedsiębiorca w przypadku choroby może liczyć na zasiłek chorobowy.

Ewa Żmijan: Istotną kwestią do poruszenia jest podatek dochodowy od podmiotów prawnych tzw. CIT, który wynosi 9% lub 19%. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą większość przedsiębiorców rozlicza się podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych, stosując skalę podatkową i stawki 17%, 32%, lub podatkiem liniowym 19%. Nie należy zapominać o trzecim progu podatkowym tzw. daninie solidarnościowej, która została wprowadzona w 2019 roku.

Załóżmy, że Twój biznes rozwija się w formie spółki z o.o., zatrudniasz pracowników, generujesz satysfakcjonujące zyski, czujesz się zadowolony z wyników Twojego zespołu. I nagle pojawiają się problemy, klienci, których obsługujesz nie są w stanie utrzymać się na rynku, a w konsekwencji Twoje przychody ulegają kilkukrotnemu zmniejszeniu. Jak to w życiu, przychodzą problemy, którym trzeba stawić czoła. Zadaj sobie pytanie co w takiej sytuacji planujesz zrobić? Po co to piszę? Po to, abyś był świadomy możliwości zaistnienia takiej sytuacji i mógł się z nią zmierzyć.

Łukasz Mendocha: Wszystkie inwestycje w spółki z o.o. wiążą się ze sposobami pozyskiwania kapitału przez tego typu podmioty. Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze banki nie zawsze chcą kredytować spółki. Taka sytuacja może się wiązać z krótkim okresem działania, branżą w której spółka działa, złą kondycją finansową spółki itp…

WYBIERZ SWÓJ ZESTAW

KSIĄŻKA

Zdobądź swój egzemplarz!

59.00
 • Książka "Spółkomania" 📖
 • Gotowe wzory pism 🖋️
 • SZYBKA DOSTAWA 🚚

*Podana cena zawiera VAT

2 x KSIĄŻKA

Oszczędzasz 10%!

106.20
 • Książka "Spółkomania" 📖
 • Egzemplarz na prezent 🎁
 • Gotowe wzory pism 🖋️
 • 10% rabatu na dwupak ❤️
 • SZYBKA DOSTAWA 🚚

*Podana cena zawiera VAT

EBOOK + KURS

Ebook gratis!

719.00
 • Ebook "Spółkomania" 📖
 • Gotowe wzory pism 🖋️
 • Pakiet 3 Kursów ❤️
 • Kurs "Zasady ogólne"
 • Kurs "Umowa spółki"
 • Kurs "Rejestracja KRS"

*Podana cena zawiera VAT

NAKŁAD LIMITOWANY DO 1000 SZTUK !

O AUTORACH

Ewa Żmijan

www.infinitebusiness.pl
www.fundacjaprzedsiebiorcy.pl

Założycielka i Prezes Zarządu Biura rachunkowego Infinite Business Sp. z o.o. W ofercie prowadzonej Firmy posiada kompleksowe i profesjonalne usługi księgowe i kadrowe, wychodząc tym samym naprzeciw potrzebom Klientów. Od niedawna Fundator i Prezes Zarządu “Fundacji Przedsiębiorcy”, która wspiera przedsiębiorców w zakresie bezpłatnych konsultacji prawnych, księgowych i podatkowych. 

Pomysłodawca i prowadząca autorskie szkolenia SpółkoMania – spółka z o.o. w praktyce oraz Własna firma – działalność gospodarcza w praktyce, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Pomaga przedsiębiorcom w takich czynnościach, jak: zakładanie spółek z o.o. i działalności gospodarczych, tworzenie umów spółek z ograniczona odpowiedzialnością, weryfikacja zapisów w umowach spółek z o.o., wprowadzanie zmian do Krajowego Rejestru Sądowego i wiele innych….

adwokat Karol Niewiarowski

www.kancelarianiewiarowski.pl

Prowadzący własną Kancelarię Adwokacką w Lublinie od 2013 roku, wcześniej praktykujący i pracujący w podmiotach zajmujących się obsługą obrotu gospodarczego, w tym w branży windykacyjnej. 

W pracy zawodowej zajmuje się między innymi problematyką prowadzenia działalności gospodarczej, prawem gospodarczym, doradztwem prawnym i pomocą w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorców, wspomagający swoich klientów na etapie zakładania, prowadzenia działalności gospodarczej, ale również w procesach restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych.

Dzięki zdolnemu zespołowi oraz zaufanym współpracownikom Kancelaria prowadzi sprawy i doradztwo na terenie całego kraju, obejmując pomocą również osoby i podmioty zagraniczne

Łukasz Mendocha

www.lukaszmendocha.pl

Od zawsze interesował się co sprawia, że jedni są bogaci, a inni biedni. Oprócz inwestycji w akcje inwestuje również w fundusze inwestycyjne, na rynku forex, w kontrakty terminowe oraz na rynku opcyjnym.

Pozytywne wyniki jego inwestycji skłoniły go do zajęcia się zawodowo doradztwem finansowym i tym sposobem od maja 2007 roku aktywnie pracuje na rynku finansowym. 

Obecnie obsługuje 250 klientów z aktywami na poziomie około 50 mln złotych. Praca na rynku finansowym wymaga od Łukasza ciągłego rozwoju, dlatego wciąż podnosi własne kwalifikacje. 

Z niezwykłą starannością dobiera nie tylko produkty inwestycyjne ale też ubezpieczeniowe czy kredytowe.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Faktury i dowody sprzedaży przesyłamy wyłącznie w formie elektronicznej, w momencie wysłania towaru lub w dniu przyjęcia płatności, a najpóźniej w czasie przewidzianym ustawą o VAT. Gdyby z jakiejś przyczyny faktura nie dotarła to prosimy o sprawdzenie folderu niechciane w poczcie elektronicznej lub kontakt z nami. Na pewno pomożemy!

Przyjmujemy wpłaty tylko przez system szybkich płatności. Pozwala to w ekspresowym tempie opłacić zamówienie. W ramach systemu można także zapłacić kartą kredytową lub wybrać metodę tradycyjnego przelewu – tam znajdzie się numer konta do wpłaty bezpośredniej.

Jeśli z jakiegoś powodu masz problem z płatnością, skontaktuj się z nami na ewa.zmijan@infinitebusiness.pl – na pewno pomożemy!

W przypadku prawidłowo złożonego zamówienia, dostaniesz od nas wiadomość z potwierdzeniem. Później nastąpi czas przygotowania i spakowania Twojej paczki. Nie musisz nic już robić.

Pamiętamy o Tobie i robimy wszystko, aby książki jak najszybciej ruszyły w podróż do adresata! 🙂 W momencie, gdy trafi w ręce kuriera, aby odbyć prostą drogę do Ciebie, dostaniesz dodatkowego maila z numerem przesyłki do monitorowania. Wtedy możesz spokojnie śledzić drogę paczki.

Czasami nasze wiadomości trafiają do folderu z mailami niechcianymi lub z jakiegoś tajemniczego powodu się nie wyświetlają, ale nie ma problemu – wystarczy napisać do nas i chętnie pomożemy.

Zwykle książka powinna dotrzeć w Twe progi w ciągu 1 dnia roboczego od nadania paczki w magazynie. Będziemy informować o tym na maila, który podasz w zamówieniu. Zauważ, że jest to czas samego dostarczenia przez kuriera, a nie całkowitej realizacji zamówienia.

Napisz do nas na ewa.zmijan@infinitebusiness.pl

SPONSORZY WSPIERAJACY PUBLIKACJĘ


Copyright © 2020 | Wszelkie prawa zastrzeżone. Infinite Business | Ewa Żmijan

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies